PDA

View Full Version : Installere Windows 7, men stopper ved fullføringen...


Marioh
5. desember 2010, 04:21
Instalasjonen stopper ved det siste punktet "Fullfører installasjonen". Da får jeg feilmelding om at jeg bør sjekke at det er riktig installasjons CD.

Har bootet med USB og cd/dvd, men samme problem. Har også prøvd div recovery disker og en engelsk win7 (den jeg har nå er norsk). Får heller ikke valgt windows 7 når jeg velger reparer, så operativsystemet blir tydeligvis ikke lagt inn. Altså det blir ikke lagret. Kjører på 2 partisjoner.

Partisjonen som er primær, er det der systemfilene skal være (som regel :C)?
Hva anbefaler dere meg å gjøre?


Har en Azer 5717z laptop.

Zeco
5. desember 2010, 04:26
Er det pirat-versjon?

Marioh
7. desember 2010, 01:51
Ja, det er pirat-versjon. Prøvd mange ganger, og til slutt gikk det. Merkelig nok. Men nå er det et annet problem som er dukket opp. Etter booting av pcn får jeg feilmelding om at harddisk er skadet og jeg blir anbefalt å ta sikkerhetskopiering. Hvordan løser jeg dette? Har prøvd å reparere windows 7 med CD, men uten hell..

Mulig at harddisken er skadet fysisk?

lroedal
7. desember 2010, 06:42
Ikke umulig det. Jeg hadde et veldig pes for å legge inn OS på en Acer One med SSD... Der viste det seg at SSDn i praksis var død.